Δευτέρα 18 Νοεμβρίου 2013

ΣΥΝΤΡΙΒΗ ΑΠΟ ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΓΟΡΓΟΓΥΡΙΟΥ ΚΟΖΙΑΚΑ !

Τη συντριβή γνώρισε η ομάδα μας χθες από τον ιστορικό ΑΟ Τρίκαλα με το βαρύ και ντροπιαστικό 7 - 0 σε ένα ματς που αποτελεί μαύρη σελίδα στην ένδοξη ιστορία της !
Το σκορ τα λέει όλα και αυτό που έχει σημασία πλέον είναι η ανασύνταξη για τη δύσκολη συνέχεια που ακολουθεί !
Ακολουθεί το ρεπορτάζ του αγώνα αναδημοσιεύμενο από το trikalasportiva.wordpress.com και τον καλό φίλο και παλιό ποδοσφαιριστή μας Κώστα Αναστασίου τον οποίο και ευχαριστούμε θερμά για την παραχώρηση του υλικού !

Α΄ ΜΕΡΟΣ
Δυνατά μπήκε ο Α.Ο.Τρίκαλα με στόχο το γρήγορο γκολ, στην άμυνα οι του Γοργογυρίου προσπάθησαν να κρατήσουν μακριά την μπάλα. Τα κατάφεραν μέχρι το μισάωρο οπότε και άρχισαν μετά τα γκολ από πλευράς Α.Ο.Τρίκαλα. Δύο τα τέρματα για το πρώτο 45λεπτο.
Στο 3΄ ο Φασούλας σούταρε για να αποκρούσει ο Κουταλάκης.
Στο 14΄Σωτήρια επέμβαση του Κουταλάκη σε καρφωτή κεφαλιά του Μαγουλιώτη στη σέντρα του Μηνά.
Στο 16΄ νέα απόκρουση του τερματοφύλακα στο σουτ από τον Μηνά.
Στο 20΄πλασέ του Μηνά έδιωξε και πάλι ο Κουταλάκης.
Στο 22΄ απείλησε το Γοργογύρι με τον Τζερεμέ αλλά ο Ζαφείρης ήταν σε καλή θέση και μπλόκαρε.
24΄1-0. Το σκορ άνοιξε όταν ο Ζυγούρης έβγαλε σέντρα και ο Μηνάς με σουτ δεν αστόχησε.
31΄2-0. Δεύτερο γκολ για τον Α.Ο.Τρίκαλα με σκόρερ το νεαρό Μπορμπότη ο οποίος με προβολή σημείωσε γκολ μετά από το κόρνερ του Φασούλα στο δεύτερο δοκάρι.
Στο 41΄σέντρα του Φασούλα , ο Μπαντίκος σούταρε για να μπλοκάρει τη μπάλα ο Κουταλάκης.
Στο 43΄ με τα πόδια έβγαλε ο τερματοφύλακας του Γοργογυρίου την μπάλα σε πλασέ του Τσικρικά.

Β΄ ΜΕΡΟΣ
Πέντε γκολ σημείωσε ο ΑΟΤ στην επανάληψη καθώς οι φιλοξενούμενοι δεν αντιστάθηκαν ιδιαίτερα σε αυτά τα λεπτά του αγώνα.
Στο 52΄σουτ από τον Γεωργάκη η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω.
56΄3-0. Κάθετη πάσα Αγγελόπουλου στον Τσικρικά, ο τελευταίος μπήκε στην περιοχή πέρασε και τον τερματοφύλακα και σκόραρε σε κενή εστία.
58΄4-0 Σέντρα του Ζυγούρη από αριστερά πλασέ του Τσικρικά στο δεύτερο δοκάρι και γκολ.
71΄5-0. Το ομορφότερο γκολ του παιχνιδιού από τον Φασούλα. Aπέναντι από τον Κουταλάκη πέρασε την μπάλα από πάνω του με «σκαφτό» πλασέ
Στο 72΄ο νεαρός Ρούντος από καλή θέση σούταρε η μπάλα λίγο έξω.
73΄6-0. Σέντρα του Φασούλα και ο Μηνάς με διαγώνιο σουτ σκόραε.
83΄ο Φασούλας μπήκε στην περιοχή πλάσαρε αλλά ο Κουταλάκης σωτήρια με τα πόδια σε κόρνερ.
85΄7-0. Κόρνερ Φασούλα από δεξιά ωραίο γκολ από τον Μάκη Αγγελόπουλο με κεφαλιά.

Διαιτητές οι Κουσάγιας-Χιώτης-Νίκου.
Α.Ο.Τρίκαλα ( προπ. Γκούμπλιας) : Ζαφείρης, Μπορμπότης, Μπαντίκος, Τσερέπι, Γεωργάκης, Αγγελόπουλος, Μηνάς ( 75΄Παπαναστασίου), Ζηγούρης ( 61΄Ρούντος), Φασούλας, Τσικρικάς ( 65΄Σαρακατσιάνος), Μαγουλιώτης.

Κόζιακας Γοργογυρίου ( προπ. Ρούσσας) : Κουταλάκης, Περνέζα ( 40΄Γκοβίνας Αθ. – 70΄λ.τρ. Αργυρίου), Κουφονίκος ( 62΄Κωτούλας), Ζαχαράκης, Ντακούλας, Γεωργούλας, Τσίρκας, Γκουρνέλος, Τζερεμές, Κοθράς, Μπουζαλής.